Home

ברוכים הבאים לאיגוד מקצועי לגייסים ומפתחי משאבים בישראל

האיגוד המקצועי במספרים:

 * במהלך 2011/2013 בוצעו מספר סקרים אנונימיים במטרה למפות ולאפיין את העיסוק והעוסקים בגיוס ופיתוח משאבים בישראל. 

התפלגות העוסקים לפי מין: נשים: 59,8% - גברים : 40.2%

התפלגות השכלה בקרב העוסקים : תואר ראשון: 44% | תואר שני: 50% | P.H.D : 5% | הסמכה רבנית: 2% | השכלה תורנית: 5%

ידיעת שפות : עברית 99%, ערבית 6%, אנגלית 98%, צרפתית 19%, ספרדית 6%, רוסית 2%, גרמנית 4%, יידיש 7%

מעמד מקצועי: עצמאי 17%, שכיר 61%, לא מוגדר 14%

ותק במקצוע: פחות משנה 5%, בין 1-3 שנים 8%, בין 4-6 שנים 19%, בין 7-9 שנים 17%, יותר מ-10 שנים 48%

העיסוק העיקרי של מגייסי המשאבים: טיפוח קשר עם תורמים 24%, טיפוח קשר עם תורמים פוטנציאלים 16%, ניהול התנדבות 3%, ניהול מאגרי מידע ומחקר 18%, כתיבה מקצועית 58%, עריכת תקציבים 19%, יחסי ציבור 6%, טיפוח קשרים עם הקהילה העסקית 12%,  עזבונות וירושות 5%, ארגון משלחות סקר 4%, הפקת אירועים התרמתיים 6%.

שימוש בטכנולוגיות לצורך הגיוס: אף פעם 4%, לעתים רחוקות 13%, לעתים קרובות 43%, מרבית הזמן 39%

טקס סיום של מחזור ההכשרה הראשון של האיגוד המקצועי

article 1

,בנוכחות עשרות חברי האיגוד המקצועי נערך טקס הסיום של המחזור הראשון של מערך ההכשרה. בטקס נשאו דברים פרופ' אליעזר יפה, מייסד האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית וממקימי בית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית בירושלים.

בדברי הברכה שלו, פרופ' יפה ציין את הגשמת השאיפה להפוך את העיסוק בגיוס ופיתוח משאבים למקצוע. פרופ' יפה בירך את הבוגרים הראשונים של מערך ההכשרה ואיחל להרחבת מערך ההכשרה והסמכה מקצועית.

ג'ו בראון, יו"ר ועדת ההסמכה של האיגוד המקצועי התייחס בדבריו למאמץ שהושקע בהקמת מערך ההכשרה ולציפיות הגבוהות ביצירת קדר שמדבר בשפה מקצועית אחידה.

נציג הבוגרים, יוסי קובלסקי ציין ודבריו את התרומה המשמעותית של ההכשרה לגיבוש זהות מקצועית של מגייסים ומפתחי המשאבים בישראל. יוסי הזכיר בדבריו משפטים והגיגים המיוחסים לכל אחד מבוגרי ההכשרה.

 דר' יגאל בן-שלום, מנכ"ל הביטוח הלאומי בעבר ויו"ר מנהיגות אזרחית שיתף את משתתפי הטקס  במהות הדיונים של ועדת פריש הדנה בעידוד הפילנתרופיה בישראל. ועדת פריש הנה ועדת משותפת למשרד ראש הממשלה, למגזה העסקי ולארגוני החברה האזרחית אשר גיבשה שורה של המלצות לשר האוצר בנושא עידוד הנתוניה והגברת ההתנדבות בחברה הישראלית.

בהמשך, שי בן מרדכי, יו"ר האיגוד המקצועי העניק הוקרה לפרופ' אליעזר יפה המלווה את פעילות האיגוד מיום היווסדו ולמלכה א-דור, אחראית על ועדת הארגון של האיגוד ופועלת רבות בקידום מטרות העמותה.

וידי אביב, נציגת מכון מגיד מייסודה של האוניברסיטה העברית ציינה בדבריה את החשיבות שיש לייחס לעובדה כי נוצר לראשונה מערך הכשרה ששמה לו כמטרה להפוך עיסוק למקצוע. וידי שיבחה את הרמה המקצועית והכובדת של ניהול ההכשרה המעיד על רצינות היוזמים. הקורס התנהל ברמה הגבוהה ביותר לדבריה.

בסיום הברכות בוגרי מערך ההכשרה קיבלו תעודות גמר ההכשרה ותעודת הסמכה מטעם האיגוד המקצועי. העניקו את התעודות : שי בן מרדכי - יו"ר האיגוד המקצועי, אהרון מור - נציג הועדה האקדמית של האיגוד המקצועי, ג'ו בראון - יו"ר ועדת ההסמכה, זאב פרץ - מנכ"ל חברת ערך נוסף ו מנהל מערך ההכשרה ו-וידי אביב- אחראית על השתלמויות חוץ של  מכון מגיד.

 בדברי הסיכום, זאב פרץ - מנכ"ל ערך נוסף ואחראי מקצועי על מערך ההכשרה הודה לעמיתים על החוייה האישית שהוא עצמו עבר בניהול הקורס המקצועי. זאב פרץ שיבח את משתתפי ההכשרה והודה לכל אחד על תרומתו ועל ייחודיותו.

האירוע הונעם בקטעי נגינה של רוני כהן (צ'לו) ועדי מאור (גיטרה).

 

 • שי בן מרדכי

  אדריאנה דודי  דוד מאיר אפשטיין ניל לוי דורית רום יוסי קליין ג'ו בראון

  יו"ר

  חברת הנהלה ועדת חברות חבר הנהלה חברת הנהלה חבר הנהלה ועדת הסמכה  

                

  תמר סואן-קרן

  שירה שקולניק

  איציק זילברמן אהרון מור ג'וני קליין מלכה א-דור אנא ביילין ורדה טראוגר
  ועדת חברות יח"צ ותקשורת ועדה אקדמית חבר הנהלה ועדת ארגון ועדת ביקורת קשרים בינלאומים ועדת ביקורת    
 • ג'ו בראון דברה לונדון דורית רום ג'וני קליין ניל לוי שי בן מרדכי

   

 •  

  אהרון מור דר' ניסן לימור דר' חגי כץ פרופ' אליעזר יפה

חדשות אחרונות

 • ברכות לבביות

  ברכות לבביות לחברינו אהרון מור, יו"ר הועדה האקדמית של האיגוד, על קבלת תואר דוקטור. נושא הדוקטורט של אהרון : "השבת הרכוש היהודי מתקופת השואה מאז נפילת חומת ברלין ועד ימינו". המחקר מתמקד במל"כרים וארגונים העוסקים בנושא.

   
 • הצטרפו לאיגוד המקצועי של מפתחי משאבים בישראל

  האיגוד המקצועי הנה ההתאגדות היחידה הדואגת לעוסקים בתחום גיוס ופיתוח משאבים בישראל ושואפת להפוך את העיסוק למקצוע מוכר ומכובד.

  קרא עוד...  
 • מדוע האיגוד המקצועי למפתחי משאבים בישראל

  התאגדות מקצועית של גייסי כספים בישראל פועלת כמוקד המעניק עוגן ערכי ומקצועי לעוסקים באמצעות הגנה, מחקר, חינוך, הכשרה והסמכה. ההתאגדות המקצועית של גייסי כספים בישראל מטמיע נורמות מקצועיות ופועלת לשקיפות ולהתמקצעות של העשייה הפילנתרופית ובכך יוצרת תשתית ראויה מבחינה ערכית ומוסרית ומגבירה את אמון הציבור כתנאי הכרחי לקיום חברה סולידרית ומעורבת.

  קרא עוד...

EFA

הרשמה לניוזלטר

הרשם כדי להיות בקשר איתנו

אורחים באתר

יש לנו 7 אורחים ו-אין רשומים מחוברים